Transakcja została przeprowadzona w drodze nabycia wszystkich akcji oraz praw i obowiązków komplementariusza w spółce celowej będącej właścicielem budynku C.

Zespół Greenberg Traurig kierowany był przez partnera Radomiła Charzyńskiego wspieranego przez prawników Kamila Majewskiego, Michała Niećko, Samantę Wendę-Uszyńską, Karolinę Woronko, Oliwię Hutnik oraz Filipa Widucha. Starszy prawnik Paweł Jaśkiewicz odpowiedzialny był za kwestie dotyczące finansowania transakcji.

„To kolejna transakcja, po niedawnym nabyciu budynku B w kompleksie Warsaw Spire, w której reprezentowała nas kancelaria Greenberg Traurig. Bardzo cenimy sobie tę współpracę oraz proaktywne i biznesowe podejście Greenberg Traurig, a także rolę tej kancelarii w umacnianiu naszej obecności w Warszawie, jednym z najbardziej dynamicznych rynków w regionie CEE" - powiedział Ingo Steinwender, Group Head of Legal spółki CA Immo.

„Z dumą możemy powiedzieć, że nasz udział w tej prestiżowej transakcji jest dowodem na zaufanie i satysfakcję ze współpracy obu stron" – dodał Radomił Charzyński, Partner w Greenberg Traurig. „Uzyskanie zaufania tak istotnego gracza, jakim jest CA Immo, potwierdza pozycję Greenberg Traurig, jako lidera na rynku nieruchomości w Polsce" - powiedziała Jolanta Nowakowska-Zimoch, Partner w Greenberg Traurig i Szef Praktyki Nieruchomości w Polsce.

Transakcja ta jest kolejną transakcją dotyczącą kompleksu Warsaw Spire, po dokonanym przez CA Immo w 2017 roku nabyciu budynku B, a także dokonanym przez Madison International Realty nabyciu 50% budynku A w maju tego roku. Kancelaria Greenberg Traurig doradzała przy wszystkich tych transakcjach.

Budynek C jest częścią kompleksu Warsaw Spire, który składa się z trzech budynków biurowych: 220-metrowej wieży za szklaną fasadą o kształcie przypominającym hiperboloidę oraz dwóch 55-metrowych bocznych budynków o identycznych rozmiarach i kształtach – Warsaw Spire B wraz z futurystycznym budynkiem restauracji Genesis, a także Warsaw Spire C (oba należące obecnie do CA Immo). Kompleks Warsaw Spire został nagrodzony w kategorii najlepszej inwestycji biurowej na świecie podczas gali MIPIM Awards 2017, która odbyła się w Cannes we Francji.

CA Immo jest spółką nieruchomościową z centralą w Wiedniu i oddziałami w siedmiu krajach Europy Środkowej. Podstawowa działalność spółki obejmuje wynajem, zarządzanie, a także rozbudowę wysokiej jakości budynków biurowych. Założona w 1987 r. spółka CA Immo zarządza nieruchomościami o wartości ok. 4 mld EUR w Niemczech, Austrii i Europie Wschodniej.