ERG Renew przejęło za 39 mln euro od PAI (PolishAlternativeInvestments) RES Sp. z o.o. 100 procent udziałów w polskiej spółce celowej (SPV), która zrealizuje projekt farmy wiatrowej Słupia o docelowej mocy 24 MW. Oczekuje się, że projekt zostanie ukończony pod koniec 2015 roku. Szacowany roczny uzysk energii z parku wiatrowego wyniesie ponad 62 GWh.

Wcześniej w tym roku, Dentons doradzał ERG Renew w przejęciu od Ojeocan Management 100 procent udziałów w Hydro Inwestycje Sp. z o.o. w kwocie 23 mln euro. Spółka ta buduje park elektrowni wiatrowych o mocy 14 MW w gminach Szydłowo i Stupsk. Wartość transakcji obejmuje koszty budowy projektów wiatrowych i wartość przedsiębiorstwa. Prace nad farmą wiatrową będą trwały do końca roku, a projekty w fazie operacyjnej osiągną moc na poziomie 36 GWh rocznie.

Dzięki najnowszym przejęciom, łączna moc projektów wiatrowych ERG Renew, które są w fazie budowy w Polsce, wyniesie 80 MW. Planuje się, że wszystkie projekty osiągną fazę operacyjną do końca 2015 roku.

Prace Zespołu Dentons nadzorował Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający w Polsce i szef Praktyki Energetycznej firmy w Europie. Wspierany był przez Tomasza Janasa (Counsel) i Małgorzatę Bluszcz (Associate).

- Cieszymy się, że wspieramy naszego wieloletniego klienta ERG Renew w nowych inwestycjach w sektorze energetyki wiatrowej w Polsce w ramach dynamicznego rozwoju portfela inwestycyjnego w Europie. Polska jest prawdopodobnie najbardziej dynamicznym rynkiem spośród wszystkich rynków OZE. Jednocześnie potwierdzamy naszą silną pozycję, jako wiodącej kancelarii w sektorze energetycznym w Polsce - powiedział Arkadiusz Krasnodębski na temat przeprowadzonej transakcji.