Tytuł Prawnika Roku otrzymują indywidualni prawnicy, którzy uzyskali najwyższą oceną przyznawaną względem konkretnej praktyki i lokalizacji przez środowisko prawnicze.

W 2013 r. Jarosław Grzesiak otrzymał od Best Lawyers tytuł Najlepszego Prawnika w Polsce w kategorii Private Equity, a w roku 2014 również w kategorii Rynki Kapitałowe. Został ponadto rekomendowany w zakresie Prawa Spółek, Rynków Kapitałowych, a także Private Equity.

„Ponowne wyróżnienie w tak szczególnym rankingu jest dla mnie niezwykle ważne, zważywszy na fakt, iż tytuł ten przyznali mi koledzy ze środowiska prawniczego" - powiedział Jarosław Grzesiak. Lejb Fogelman, Senior Partner warszawskiego biura Greenberg Traurig, został rekomendowany przez Best Lawyers w kategorii Fuzje i Przejęcia oraz Private Equity.

Ponadto, w gronie prawników wyróżnionych w rankingu Best Lawyers 2016/2017 in Poland znaleźli się: Michał Fereniec w kategorii Technologie Informacyjne, Fuzje i Przejęcia oraz Technologia i Telekomunikacja, Paweł Pietkiewicz w kategorii Arbitraż i Mediacja oraz Spory Sądowe, a także Andrzej Wysokiński w zakresie Bankowości i Finansów, Arbitrażu i Mediacji oraz Sporów Sądowych.

Agnieszka Stankiewicz, Marek Grodek i Bartosz Clemenz zostali rekomendowani przez Best Lawyers w kategorii Nieruchomości, przy czym Agnieszka Stankiewicz została dodatkowo wyróżniona w kategorii Prawo Spółek.

Ireneusz Matusielański, Rafał Sieński, Paweł Piotrowski i Daniel Kaczorowski zostali wyróżnieni przez Best Lawyers w kategorii Rynki Kapitałowe.

Marek Kozaczuk i Tomasz Kacymirow zostali rekomendowani przez Best Lawyers w zakresie Podatków.

Kwalifikacja do rankingu Best Lawyers odbywa się na podstawie wzajemnej oceny prawników. Metodologia rankingu zakłada jak najdokładniejsze odzwierciedlenie powszechnej opinii wyrażonej przez czołowych prawników na temat umiejętności zawodowych swoich kolegów w obrębie tego samego obszaru geograficznego oraz praktyki prawnej.