Kancelaria Weil doradzała Santander Bank Polska przy włączeniu działalności maklerskiej w strukturę banku

Kancelaria Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. doradzała Santander Bank Polska S.A. w związku z integracją działalności maklerskiej Santander Securities S.A. z działalnością Santander Biuro Maklerskie, wyodrębnionej jednostki organizacyjnej Santander Bank Polska.

Publikacja: 08.11.2019 20:52

Od góry od lewej: Katarzyna Łukaszewicz, Łukasz Gasiński, Anna Aranowska. Na dole od lewej: Robert K

Od góry od lewej: Katarzyna Łukaszewicz, Łukasz Gasiński, Anna Aranowska. Na dole od lewej: Robert Krasnodębski, Marek Kanczew, Franciszek Dewille

Foto: materiały prasowe

dgk

Podział Santander Securities nastąpił 8 listopada 2019 r., w dniu wyrejestrowania spółki z Krajowego Rejestru Sądowego. W ramach podziału cała dotychczasowa działalność maklerska Santander Securities została przeniesiona na Santander Bank Polska, zaś pozostała część działalności na inną spółkę z Grupy Santander - Santander Finanse sp. z o.o.

Podział Santander Securities miał miejsce po niespełna roku od rejestracji podziału Deutsche Bank Polska S.A., w związku z którym doszło do przejęcia działalności Deutsche Banku przez Santander Bank Polska. W ramach podziału Santander Bank Polska nabył 100% akcji domu maklerskiego DB Securities S.A., który został włączony do Grupy Santander i zmienił nazwę na Santander Securities S.A.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Sądy i trybunały
Ważna opinia z TSUE ws. neosędziów. Nie spodoba się wielu polskim prawnikom
Sądy i trybunały
Będzie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym. Ujawniamy plany reformy
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
ZUS
Kolejny pomysł zespołu Brzoski: ZUS rozliczy składki za przedsiębiorców
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Prawo w Polsce
Od 1 maja rusza nowy program bezpłatnych badań. Jak z niego skorzystać?
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne