Polisolokaty powoli na finiszu

UOKiK zapowiada wydanie niedługo ostatnich decyzji zobowiązujących firmy do zmiany praktyk związanych z tymi produktami.

Publikacja: 16.12.2015 21:00

Polisolokaty powoli na finiszu

Foto: Fotorzepa/Szymon Laszewski

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi jeszcze postępowania w stosunku do pięciu firm – Aegon TUnŻ, Compensa TUnŻ, Generali Życie TU, Open Life TU Życie, Skandia Życie TU.

– Do końca roku powinny zostać opublikowane już ostatnie decyzje związane z UFK. Na tym etapie szczegółów nie możemy jeszcze podawać, nie możemy też wskazać kierunków rozstrzygnięć – mówi Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu. Nie wiadomo, jakiego typu decyzji należy oczekiwać. Firmy mogą się spodziewać bardziej miękkich rozwiązań, polegających na dobrowolnym wycofaniu się z najbardziej skrajnych przepisów. Ostatecznością jest zmuszenie spółek do ustępstw poprzez nakładanie kar.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Ubezpieczenia
Hulajnogi na prąd wciąż bez obowiązkowego OC
Ubezpieczenia
Andrzej Klesyk: Holding PZU leży w interesie państwa
Ubezpieczenia
PZU idzie do prokuratury w sprawie odszkodowania dla fundacji ojca Rydzyka
Ubezpieczenia
Idą wielkie porządki w PZU. Holding zamiast Grupy. Ważą się losy banków
Ubezpieczenia
Dobre wyniki Grupy PZU w 2024 r. Nowa strategia bez zmian. Ważą się losy banków
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku