Na pytanie, kiedy rozpoczynać edukację teatralną organizatorzy odpowiadają - jak najwcześniej i swoje spektakle adresują do dzieci w wieku 1-5 lat. Od maja do grudnia odbędzie się ponad 100 wydarzeń: spektakli, warsztatów i konferencji z udziałem 31 artystów z 7 krajów.

- Dzieci nieustannie eksperymentują i badają świat, patrząc, co z tego wyniknie. - twierdzi Agnieszka Czekierda, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczna festiwalu. - Ich wyobraźnia i pomysłowość nie ma granic, ale też nikt tak pięknie nie zachwyca się codziennością jak one. Teatr to idealne miejsce do rozwijania dziecięcej wyobraźni i wrażliwości, ale też wyjątkowa okazja do aktywizowania umiejętności poznawczych, do samodzielnego myślenia, analizowania, ćwiczenia koncentracji.. Zabierajmy dzieci do teatru!" - zachęca Agnieszka Czekierda

Na inagurację wybrano spektakl „ITD." Teatru La Guimbarde z Charleroix w Belgii. Akcja rozgrywa się w ogrodzie, który dla bohatera jest miejscem zadumy, zaś dla bohaterki - placem zabaw. To rzecz o budowaniu relacji miedzy ludźmi, emocjach. Przedstawienie reżyseruje Daniela Ginevro, a wystepują Camille Sansterre, Pierre Viatour.

Spektakl będzie można obejrzeć w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Boleść 2 w Warszawie, w dniach 16 – 17 maja. W dniu 18 maja niebiletowane spektakle obejrzą grupy dzieci z zaproszonych żłobków i przedszkoli w Warszawie.

Program i szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach można uzyskać na stronie internetowej festiwalu. Bilety są dostępne w sprzedaży elektronicznej, na stronie internetowej.