Reklama
Rozwiń

Ofiary na pogrzebie gen. Sulejmaniego. 50 osób stratowano

Co najmniej 50 osób stratowano na śmierć, a ok. 220 zostało rannych w wyniku wybuchu paniki w czasie pożegnania przez Irańczyków gen. Kasema Sulejmaniego, który zginął w ataku amerykańskiego drona w Bagdadzie, w mieście Kerman, rodzinnej miejscowości generała.

Publikacja: 07.01.2020 09:58

Ofiary na pogrzebie gen. Sulejmaniego. 50 osób stratowano

Foto: AFP

arb

O ofiarach w mieście Kerman poinformowała irańska telewizja państwowa. Na nagraniach umieszczonych w sieci widać leżących na ziemi ludzi nie dających znaków życia wokół których gromadzi się tłum osób próbujących udzielić im pomocy.

W związku z wybuchem paniki na pogrzebie władze zdecydowały się przełożyć uroczystości pogrzebowe - podała irańska agencja informacyjna IRNA.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1224
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1224
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1223
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1221
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: NATO przeciw Rosji. Kosmiczna Polska i chińskie zakupy