Reklama

Bruksela ostrzega Warszawę w sprawie TK

- Oczekiwałbym, że nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym nie wejdzie w życie dopóki nie zostanie w pełni wyjaśnione, czy i jak wpływa ona na funkcjonowanie i niezależność TK - pisze wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej w przesłanym dziś do polskiego rządu liście.

Aktualizacja: 23.12.2015 18:13 Publikacja: 23.12.2015 18:03

Bruksela ostrzega Warszawę w sprawie TK

Foto: 123RF

List Fransa Timmermansa opublikował dziś na Twitterze niemiecki korespondent ARD w Brukseli Rolf-Dieter Krause.
“Rządy prawa to jedna z wartości, na których została zbudowana Unia” - pisze Timmerman do szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - “Komisja przykłada wielką wagę do sytuacji, w których integralność, stabilność i prawidłowe funkcjonowanie sądu konstytucyjnego mogą zostać podane w wątpliwość”.

Timmermans domaga się od obu ministrów informacji, czy i jak polski rząd ma zamiar wprowadzać w życie postanowienia Trybunału Konstytucyjnego. Apeluje też o ścisłą współpracę Warszawy z Komisją Wenecką.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1288
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1287
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1286
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1284
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Trump boi się Chin. Technologie i powrót przemysłu do USA
Reklama
Reklama