Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 215

Badanym zadano pytanie "Czy Pana/Pani zadaniem Polska powinna przyjąć próbujących uciekać ze swojego kraju Rosjan, którzy nie chcą walczyć na wojnie w Ukrainie i próbują uniknąć mobilizacji wojskowej?".

Przeciwko przyjęciu rosyjskich poborowych jest łącznie 62,5 proc. badanych. Stanowczo sprzeciwia się takiej ewentualności jest co czwarty badany - 25,1 proc. Reszta jest "raczej" przeciwna.

Czytaj więcej

Putin ogłosił mobilizację, Rosjanie uciekają za granicę. "Nie chcę umierać"

Zwolennikami przyjęcia Rosjan jest tylko 30,5 proc. ankietowanych, przy czym zaledwie 4,5 proc. respondentów uważa, że Polska "zdecydowanie" powinna udzielić im schronienia.

6,9 proc. pytanych nie ma na ten temat zdania.

Na granicach państw, które przyjmują Rosjan, utworzyły się gigantyczne kolejki. Na pniu wykupione zostały bilety lotnicze.

W Moskwie i ponad 30 innych miastach Rosji trwają protesty przeciwko wojnie. Od dnia ogłoszenia mobilizacji, 21 września, do niedzieli 25 zatrzymano 2352 uczestników protestu.

W Dagestanie policja użyła przeciwko protestującym gazu łzawiącego, poborowi podpalają komendy uzupełnień..

Według nieoficjalnych jeszcze informacji, podawanych przez niezależne portale, Moskwa najprawdopodobniej zakaz opuszczania kraju przez mężczyzn w wieku poborowym