Reklama
Rozwiń
Reklama

Zmiany w kształceniu zawodowym

– Szkoła powinna rozwijać wszelakie możliwe kompetencje, zarówno te społeczne jak i zawodowe – powiedziała wiceminister edukacji, spotykając się z samorządowcami i przedstawicielami przedsiębiorstw.

Publikacja: 14.12.2016 12:28

Zmiany w kształceniu zawodowym

Foto: 123RF

Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN wzięła udział w debacie pn. „Kształcenie zawodowe motorem rozwoju gospodarczego". Panel dyskusyjny poświęcony zmianom w systemie kształcenia zawodowego odbył się w ramach II Forum Przemysłowego w Karpaczu.

W swoim wystąpieniu, wiceminister edukacji przedstawiała główne założenia przygotowanych przez MEN zmian w systemie kształcenia zawodowego. Podkreśliła także, że przede wszystkim przyczynią się one do silniejszego powiązania szkolnictwa z rynkiem pracy oraz jego lepszego postrzegania wśród młodych ludzi.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo karne
Gwałt i zabójstwo młodej Białorusinki w centrum stolicy. Dorian S. usłyszał wyrok
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Sądy i trybunały
Minister Żurek reaguje na decyzję SN. Sędzia Iwaniec odsunięty od orzekania
Nieruchomości
Co może zrobić KOWR, by odzyskać działkę pod CPK?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Nieruchomości
Rząd kończy z patologiami w spółdzielniach mieszkaniowych. Oto, co chce zmienić
Reklama
Reklama