Odwołanie wójta gminy Gietrzwald

Jednym z powodów odwołania ze stanowiska była dymisja dyrektora gminnego ośrodka kultury oraz sprawa wydawania gazety lokalnej.

Publikacja: 15.05.2017 07:55

Odwołanie wójta gminy Gietrzwald

Foto: Fotolia.com

Wójta nie uratowały apele o niebranie udziału w „awanturze referendalnej" ani powoływanie się na szkody dla wizerunku Gietrzwałdu, znanego miejsca objawień maryjnych i pielgrzymek do obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Po trzech latach od wybrania Marcina Sieczkowskiego w 2014 r. na funkcję wójta przestał ją pełnić 23 kwietnia w wyniku referendum. Od 11 maja władzę w gminie sprawuje Marcin Nojman, komisarz wyborczy, wyznaczony przez premier do czasu przedterminowych wyborów w lipcu.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Matura i egzamin ósmoklasisty
Egzamin 8-klasisty: język polski. Odpowiedzi eksperta WSiP
Prawo rodzinne
Rozwód tam, gdzie ślub. Szybciej, bliżej domu i niedrogo
Nieruchomości
Czy dziecko może dostać grunt obciążony służebnością? Wyrok SN
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Prawo drogowe
Ważny wyrok dla kierowców i rowerzystów. Chodzi o pierwszeństwo