Reklama
Rozwiń
Reklama

Ogólnopolskie liczenie bezdomnych odbędzię się w lutym

W nocy z 8 na 9 lutego policjanci, strażnicy gminni, pracownicy socjalni i wolontariusze w całej Polsce będą liczyć osoby bezdomne. Taka akcja odbywa się co dwa lata.

Aktualizacja: 27.01.2017 15:24 Publikacja: 27.01.2017 10:29

Ogólnopolskie liczenie bezdomnych odbędzię się w lutym

Foto: Fotorzepa/Roman Bosiacki

Ogólnopolskie liczenie bezdomnych organizuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przeprowadzane jest we wszystkich województwach, w tę samą zimową noc. Poprzednie miało miejsce w nocy z 21 na 22 stycznia 2015 r. Doliczono się wówczas  36,1 tys. bezdomnych, w tym ok. 25,6 tys. przebywało w placówkach instytucjonalnych, a ok. 10,5 tys. - poza nimi.

W akcji wezmą udział m.in. policjanci, strażnicy miejscy i gminni, pracownicy socjalni i wolontariusze. Sprawdzą  noclegownie, schroniska, szpitale, areszty, a także dworce, ogródki działkowe, altany itp.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo drogowe
Rząd chce podwyższyć opłaty za przejazd drogami ekspresowymi i autostradami
Nieruchomości
Spółdzielcy będą wreszcie na swoim. Rząd chce rozwiązać problem z PRL
Konsumenci
Frankowicze. Sąd nie zawsze związany stanowiskiem sądu odwoławczego
Prawo rodzinne
Jak po rozwodzie wycenić nakłady małżonka na wspólny majątek? Wyrok SN
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama