Mieszkanie o powierzchni 10 metrów kwadratowych znajduje się w dzielnicy Shinjuku i będzie kosztować tylko 99 jenów (0,86 dolarów) miesięcznie – informuje CNN. Najemca we własnym zakresie pokrywa rachunki za energię, wodę i internet. Chętni mogą się zgłaszać do 3 grudnia. Ikea stawia potencjalnym najemcom tylko jeden warunek: muszą mieć ukończone 20 lat. Mieszkanie będzie dostępne do wynajęcia do 15 stycznia 2023 r.- poinformowała Ikea.

Mieszkanie jest w pełni wyposażone w meble i akcesoria Ikea. Dziesięć metrów kwadratowych to niewiele, ale Ikea twierdzi, że jej architekci i projektanci ciężko pracowali, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną powierzchnię.

Tokio to jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie, napędzające trend na mikromieszkania. Według władz metropolitalnych Tokio mieszka tu nieco ponad 14 milionów ludzi. Ikea promuje swój mały dom z pomocą rekina o imieniu Blahaj, który pojawia się w serii filmów promocyjnych opublikowanych na YouTube. Blahaj wciela się w agenta nieruchomości, który specjalizuje się w małych przestrzeniach.

Czytaj więcej

Świeczka pachnąca klopsikami. Ikea zaskakuje limitowaną serią

To nie pierwszy projekt Ikei promujący małe powierzchnie mieszkalne. Firma posiada spółkę joint venture BoKlok ze szwedzką firmą budowlaną Skanska, która buduje niedrogie domy modułowe w Szwecji, Finlandii i Norwegii. W 2019 roku firma BoKlok wprowadziła nowy styl domu dla pacjentów z demencją, mający na celu umożliwienie im dalsze, bezpieczne życie we własnym domu. Ulepszenia obejmowały wyjmowanie luster z łazienek i wyposażanie urządzeń kuchennych w staromodne pokrętła zamiast cyfrowych elementów sterujących.

W zeszłym roku szwedzka sieć zaprezentowała 17-metrowy dom mieszkalny w ramach projektu „IKEA Tiny Home Project”. Dom powstał we współpracy z amerykańską firmą Escape Homes i kosztuje około 240 tys. złotych. Mikrodom zasilany jest bateriami słonecznymi zamontowanymi na dachu a jego wyposażenie to wyłącznie meble z kolekcji IKEA.