Polowanie na dziki dzieli Polaków

Walka z afrykańskim pomorem świń stała się w roku wyborczym priorytetem. Rząd planuje wielki odstrzał, ekolodzy protestują. Podzieleni są nawet myśliwi.

Aktualizacja: 10.01.2019 10:48 Publikacja: 09.01.2019 20:00

Polowanie na dziki dzieli Polaków

Foto: Adobe Stock

Myśliwi ruszą w sobotę na zbiorowe polowania na dziki. Do lasu wysyła ich rząd, który stara się o życzliwość mieszkańców wsi. „Proszę o dalsze intensywne prowadzenie odstrzału dzików w skali całego kraju, co przyczynić się ma do maksymalnego obniżenia liczebności populacji" – pisała do myśliwych jeszcze w listopadzie Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. W ostatnich dniach grudnia trwały spotkania przedstawicieli resortów rolnictwa i środowiska z łowczymi.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Rolnictwo
Wojna i susza uderzają w rosyjskie rolnictwo. Gwałtowny spadek eksportu zboża
Rolnictwo
Tradycyjny polski kotlet schabowy coraz częściej duński
Rolnictwo
Nasza prezydencja pokazała stabilną pozycję Polski
Rolnictwo
W trosce o bezpieczeństwo żywnościowe i rolników
Rolnictwo
„Dobra transakcja”. Są nowe zasady handlu rolnego Unii z Ukrainą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama