Aleksandra Ptak

W Tłusty Czwartek Polacy zjedzą 34 mld kilokalorii

W Tłusty Czwartek statystyczny Polak zje 2,5 pączka, co w skali całego kraju da imponującą górę 100 mln pączków i... 34 mld kilokalorii. W średniowieczu polski konsument znalazłby w pączku... słoninę.

Polska skarbówka nie zrobi z Chinki firmy

Obcokrajowiec, który wynajmuje w Polsce mieszkania, korzystając z pomocy operatora, czyli pośrednika, nie stał się przez to przedsiębiorcą.

Jak biznes zorganizował się do pomocy szpitalom

Jako akcja kojarzymy darczyńców z potrzebującymi – mówi Radosław Kwaśnicki, prezes fundacji „Jesteśmy razem. Pomagamy!", która przekazała już kilkudziesięciu szpitalom wsparcie warte 24 mln zł, ufundowane przez krajowy biznes.

Testy DNA będą dobierać nam dietę

Przyszłość żywności to produkty poprawiające jakość życia, rolnictwo miejskie, a także coraz więcej mięsa bez mięsa i alkoholu bez alkoholu.

Kobiety są mniej drapieżne i wolniej awansują

Choć kobiety często są lepiej wykształcone niż mężczyźni, to wolniej awansują i mniej zarabiają.

Olej kokosowy traci przyjaciół

Konsumenci najczęściej stawiają na rzepak i oliwę z oliwek.

Nasze czekoladki są lubiane także za granicą

Niemcy kupili jedną czwartą naszego eksportu białej czekolady. Sporo słodyczy zamawiają także Węgrzy i Brytyjczycy.

Brutalna walka z ASF: cała Europa strzela do dzików

Wirus ASF stoi wciąż na granicy polskiego zagłębia produkcji wieprzowiny. Brutalna walka z ASF doprowadziła do masowych protestów ekologów.

Polowanie na dziki dzieli Polaków

Walka z afrykańskim pomorem świń stała się w roku wyborczym priorytetem. Rząd planuje wielki odstrzał, ekolodzy protestują. Podzieleni są nawet myśliwi.

Opłacalna współpraca. Wspólne logo dla polskich piw za granicą

Trzech wiodących producentów złocistego napoju w naszym kraju łączy siły i za granicą chce promować swoje piwa pod wspólnym logo „Proudly made in Poland".