Reklama
Rozwiń

Kto powinien zostać następcą Jarosława Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński jest prezesem PiS od ponad 17 lat - funkcję tę objął 18 stycznia 2003 roku. Od wyborów parlamentarnych w 2015 roku jest też nieformalnym liderem koalicji PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia (d. Polska Razem) określanej mianem Zjednoczonej Prawicy. Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl spytaliśmy kto mógłby - w przyszłości - zastąpić prezesa PiS w roli lidera skupionego wokół jego partii obozu.

Aktualizacja: 15.02.2020 09:55 Publikacja: 15.02.2020 09:35

Kto powinien zostać następcą Jarosława Kaczyńskiego?

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

"Lider Solidarnej Polski zamierza przejąć od PiS radykalniejszą część elektoratu. To plan rozpisany pewnie na wiele lat. Ma dać Ziobrze w przyszłych wyborach (gdyby Duda poległ w maju, to już niedługo) realną siłę. Już nie 18 posłów, ale przynajmniej kilkudziesięciu. Wtedy to on będzie dyktował warunki. A sukcesja na prawicy – niezależnie od woli prezesa – stanie się faktem" - pisał po konwencji Solidarnej Polski w Warszawie redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Posłanka odchodzi z partii Hołowni. Polska 2050: To jest prawdziwa geneza decyzji
Polityka
„Rzecz w tym”: Europa w kryzysie granic – Jerzy Buzek o migracjach, populizmie i przyszłości Unii
Polityka
Rekonstrukcja rządu się opóźni. Czy zdążą przed zaprzysiężeniem Karola Nawrockiego?
Polityka
Migranci w centrum politycznej gry. Realny problem, czy wygodny pretekst?
Polityka
Przemytników wystraszyły kontrole na granicach?