Sondaż: Koalicja Obywatelska po marszu 4 czerwca zbliżyła się do PiS

Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory parlamentarne, ale po marszu 4 czerwca jej przewaga nad Koalicją Obywatelską znacznie zmalała - wynika z najnowszego sondażu IPSOS.

Publikacja: 08.06.2023 20:44

Donald Tusk na marszu 4 czerwca w Warszawie

Donald Tusk na marszu 4 czerwca w Warszawie

Foto: PAP/Paweł Supernak

qm

Głos na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 35 proc. ankietowanych przez IPSOS. Oznacza to utrzymanie poparcia z ostatniego badania dla portalu dorzeczy.pl tej samej pracowni z 20 maja 2023 r. Druga w sondażu Koalicja Obywatelska zyskała natomiast 5 pkt. proc. Obecnie chce na nią zagłosować 29 proc. respondentów.

Na podium sondażu uplasowała się Konfederacja, która po wzroście poparcia o 2 pkt. proc. cieszy się teraz zaufaniem 13 proc. ankietowanych. Na czwarte miejsce osunęła się natomiast Trzecia Droga. Po spadku poparcia o 2 pkt. proc. wspólna lista Polski 2050 Szymona Hołowni i Polskiego Stronnictwa Ludowego została wskazana przez co dziesiątego odpowiadającego.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka
Roman Giertych mówi o fałszerstwach w wyborach prezydenckich. Nie dostał protokołów z SN
Polityka
Kidawa-Błońska o II turze wyborów: Ponowne przeliczenie głosów uspokoiłoby nastroje
Polityka
Wiceminister odchodzi z rządu Donalda Tuska. Podaje powody
Polityka
„Polityczne Michałki”: wewnętrzny sondaż KO o ministrach, co dalej z Trzaskowskim, PiS szykuje się do kongresu
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Polityka
„Najlepszy kandydat PO przegrał z najgorszym kandydatem PiS”. Adrian Zandberg o przyczynach porażki Rafała Trzaskowskiego