Walter Isaacson. Co łączy Elona Muska i Jeffa Bezosa

Elona Muska i Jeffa Bezosa łączyła wizja narzędzia, które umożliwi rutynowe podróże kosmiczne: rakiet nadających się do ponownego wykorzystania.

Publikacja: 08.12.2023 17:00

Walter Isaacson. Co łączy Elona Muska i Jeffa Bezosa

Foto: mat.pras.

Założyciela Amazona, buzującego energią miliardera Jeffa Bezosa, wyróżnia rubaszny śmiech, chłopięcy entuzjazm i niecodzienne połączenie żywiołowości i metodyczności, które z powodzeniem wykorzystuje do realizowania swoich pasji. Podobnie jak Elon Musk, w dzieciństwie był uzależniony od science fiction. Błyskawicznie przeczytał wszystkie książki Isaaca Asimova i Roberta Heinleina, jakie znalazł w lokalnej bibliotece.

W lipcu 1969 roku w wieku pięciu lat obejrzał transmisję telewizyjną z misji Apollo 11, której kulminacyjnym momentem był spacer Neila Armstronga po powierzchni Księżyca. Dziś twierdzi, że był to dla niego przełomowy moment. Wiele lat później sfinansował liczne operacje, w ramach których wydobyto z Oceanu Atlantyckiego jeden z silników rakietowych wykorzystanych podczas tamtej misji. Umieścił go we wnęce przylegającej do salonu swojego domu w Waszyngtonie.

Pozostało 95% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Sędzia myli się więcej niż raz
Plus Minus
„Duchy Bałtyku”: Chwila, która nie może długo trwać
Plus Minus
W cieniu KL Auschwitz
Plus Minus
„Żyć szybko”: Nagrobek zamiast krucjaty
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
rozmowa
Jackowski: Kaczyński zawsze uważał, że istnieje coś takiego jak mądrość etapu
Plus Minus
Ktoś tu nie odrobił lekcji