Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 05.09.2025 05:12 Publikacja: 11.06.2024 04:29
Foto: Adobe Stock
Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrzył niedawno sprawę mężczyzny, który chciał poznać dalsze losy postępowania dyscyplinarnego dotyczącego dyrektora szkoły podstawowej. Domagał się, aby w trybie przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej przekazała mu je komisja dyscyplinarna dla nauczycieli działająca przy ministrze edukacji narodowej. W odpowiedzi otrzymał orzeczenie w sprawie odwołania rzecznika dyscyplinarnego od nieprawomocnej decyzji dotyczącej obwinionego dyrektora.
Jego zdaniem uzyskana informacja nie stanowiła jednak pełnej odpowiedzi na jego wniosek, bo nie dołączono do niej decyzji administracyjnej, która odnosiłaby się do kwestii anonimizacji danych dyrektora.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Krajowa Administracja Skarbowa wykryła nowy, nielegalny proceder, w którym wykorzystywane są osoby do 26 roku ży...
Duże emocje towarzyszyły środowemu posiedzeniu Trybunału Stanu w sprawie zgody na uchylenie immunitetu Pierwszej...
Chłopcy, którzy biorą udział w samozwańczych "Szon patrolach", publikując w sieci zdjęcia i komentarze na temat...
Wydziedziczenie dziecka może być nieskuteczne, gdy winę za zerwanie kontaktów i ustanie więzi uczuciowej ponoszą...
Bez obowiązkowego doszkalania ani niższych limitów prędkości dla młodych kierowców, ale za to z surowszymi reguł...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas