Prezes Tomasz Szypuła analizuje sytuację branży targowej.  

Branża powoli się podnosi, liże rany. Działalność wciąż jest jednak utrudniona ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne.  

Poprzedni sezon potwierdził, że w czasach pandemii jest miejsce dla branży targowej. Jesteśmy w stanie organizować targi na skalę europejską z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Miniony rok był dla nas kluczowy, podjęliśmy ryzyko organizacji dużych targów i to się opłaciło. Udaje się dlatego, że wszystkie nasze targi odbywają się w modelu B2B. Są one skierowane do konkretnego odwiedzającego. Zorganizowane przez nas zeszłoroczne imprezy targowe zanotowały rekordową frekwencję.

Z drugiej strony w Niemczech czy Europie Zachodniej praktycznie nie organizuje się teraz targów. Targi w tych krajach należą do branż strategicznych, dlatego tamtejsze ośrodki targowe otrzymały ogromne dotacje i mogą tkwić w letargu jeszcze długi czas. W Polsce branża została tak poszkodowana, że wielu organizatorów zbankrutowało.

Wielu poszkodowanych zwraca się do nas z propozycją przejęcia imprez. W ciągu kilku ostatnich miesięcy przejęliśmy kilkanaście największych imprez organizowanych przez niezależnych organizatorów.

Na 2022 rok zaplanowaliśmy 60 wydarzeń targowych. Czeka nas kilka premier. Przed nami również kolejne edycje imprez, które mają wyrobioną pozycję na rynku. Są wśród nich Warsaw Home & Contract, Eurogastro, World Hotel, Warsaw Pack.

Zajmujemy się nie tylko organizacją targów, ale też użyczamy swoją powierzchnię wystawienniczą firmą zewnętrznym. Trudno przy tej okazji nie wspomnieć o World of Coffee – jednym z najważniejszych festiwali dla profesjonalistów zajmujących się kawą, który organizuje Specialty Coffee Association z USA. Festiwal odbędzie się w czerwcu. Na świecie to wielkie święto branży, na które przyjeżdża kilkanaście tysięcy odwiedzających i setki wystawców  z całego świata.

Chcemy konkurować nie tyle na polskim rynku, ile z największymi ośrodkami świata. Jesteśmy na dobrej drodze. Wierzymy, że najtrudniejszy okres już za nami.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ