[b]Grzegorz Kawecki - wiceprezes firmy deweloperskiej SGI Baltis[/b]

– Warto podkreślić, że w związku z prognozowanym na kolejne lata wzrostem cen mieszkań obecnie mamy do czynienia z optymalnym dla klientów momentem do inwestowania na rynku nieruchomości. Duże potrzeby mieszkaniowe Polaków – szacowane na ok. 1 mln mieszkań – oraz częściowe ograniczenie podaży przez deweloperów – powodują, iż można spodziewać się dalszego wzrostu cen lokali.

Dla osób, które teraz kupują nieruchomości, szczególnie atrakcyjną inwestycją są mieszkania w dobrej lokalizacji i o wysokim standardzie wykończenia. Takie lokale nadal będą poszukiwane przez klientów, dzięki czemu w dłuższej perspektywie zachowują wysoką wartość.

Z naszych obserwacji wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się obecnie mieszkania o metrażu ok. 60 mkw. Rośnie również atrakcyjność najmu, co przekłada się także na popularność lokali o mniejszej powierzchni użytkowej.

Opłacalną inwestycją jest nie tylko zakup mieszkania w największych aglomeracjach, ale również w miastach średniej wielkości, takich jak Słupsk czy Gorzów Wielkopolski, gdzie rynek jest równie chłonny.

—kad