Reklama
Rozwiń
Reklama

Genetycy: Badając DNA embrionu nie określimy inteligencji człowieka

Podczas dorocznego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Genetyków (American Society of Human Genetics) przedstawiono raport z którego wynika, że przy obecnym poziomie rozwoju genetyki próby określania zdolności poznawczych człowieka poprzez badanie genomu ludzkiego embrionu nie przyniosą satysfakcjonujących wyników - czytamy w magazynie "Science".

Aktualizacja: 28.10.2019 14:56 Publikacja: 28.10.2019 13:47

Genetycy: Badając DNA embrionu nie określimy inteligencji człowieka

Foto: Adobe Stock

arb

Dwa lata temu amerykańska firma zapowiadała, że będzie badać embriony stworzone za pomocą metody in vitro określając - na podstawie analizy ich DNA - zdolności poznawcze jakie po narodzinach będzie miał człowiek, aby pomóc parom starającym się o dziecko uniknąć narodzin dziecka upośledzonego intelektualnie. Badania te wzbudziły obawy etyków, którzy zwracali uwagę, że w przyszłości technologia ta może być wykorzystana do "projektowania" dzieci przez rodziców.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Materiał Partnera
GEM, Abu Simbel, Ramzes II. Co łączy Wielkie Muzeum Egipskie z polską archeologią?
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Materiał Partnera
Chcieliby dwójkę. Dlaczego więc Polacy coraz rzadziej decydują się na dzieci?
Materiał Partnera
Krewny z Ameryki. Jak filmy opowiadają niezwyczajną historię polskich emigrantów
Materiał Partnera
Czy można wykryć, że pracę napisała AI? Nauczyciele akademiccy vs. ChatGPT
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Materiał Partnera
Zegar biologiczny. Co naprawdę decyduje o naszej produktywności?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama