Janerka i Brodka zagrają w Cieszanowie

17 sierpnia zaczyna się CieszFanów Festiwal, największa impreza muzyczna na Podkarpaciu i jeden z ostatnich ważnych festiwali tego lata. Wśród gwiazd zobaczymy w Cieszanowie Lecha Janerkę, Monikę Brodkę, Renatę Przemyk, Dezertera.

Publikacja: 14.08.2023 15:16

Rusza CieszFanów Festiwal

Rusza CieszFanów Festiwal

Foto: Facebook

Dla Lecha Janerki będzie to drugi festiwalowy występ tego lata, a jedyny w sierpniu. Słynny muzyk od lat planuje wydanie nowej płyty, prawdopodobnie tej jesieni album ma być dostępny w sprzedaży.

Hasło CieszFanów Festiwal: Kobieta jest jak muzyka

Natomiast dla reaktywowanego w zeszłym roku Cool Kids of Death będzie to jedyny występ festiwalowy tego lata. Z kolei Illusion będzie na cieszanowskiej scenie obchodzić swoje 30. urodziny. Zaśpiewa też Spięty, dawny lider Lao Che, który zaprezentuje głównie piosenki ze świetnie przyjętej płyty "Black Mental".

CieszFanów Festiwal od kilku lat otwiera się również na inne gatunki. W tym roku przyjedzie raper Słoń, twórca muzyki elektronicznej Gooral i folkowy Kirszenbaum.

Przewodnim hasłem tegorocznej edycji jest "Kobieta jest jak muzyka". Organizatorzy postanowili jeden z dni festiwalu zadedykować kobietom. Na głównej scenie wystąpią Renata Przemyk, Brodka, Mery Spolsky, Majka Jeżowska czy rewelacja ostatnich miesięcy Iza Rekowska z zespołem Izzy and the Black Trees, a także Magda Dubrowska z zespołem Nanga.

Podczas festiwalu w Cieszanowie działać będzie też City NGO, czyli strefa zagospodarowana przez organizacje pozarządowe. Poruszane będą tematy przemocy wobec kobiet, mobbingu, ale też kobiet-liderek. Wśród prelegentów znajdą się się również słynne prawniczki i prawnicy, m. in. znana z telewizji Anna Maria Wesołowska, która poprowadzi symulację sprawy sądowej dotyczącej przemocy domowej.

Kobiety pojawią się też podczas warsztatów Lucciola Ladies Rock Camp, na których pod okiem doświadczonych muzyczek opanowują podstawy gry na wybranym przez siebie instrumencie, poczują jak pracuje się w zespole rockowym, przygotują kilka piosenek i w finale wystąpią na Scenie Alternatywnej pierwszego dnia CieszFanów Festiwal 2023.

Konkurs zespołów na Scenie Alternatywnej

Scena Alternatywna gościć będzie również konkurs zespołów. Drugiego i trzeciego dnia festiwalu wystąpi dwanaście zespołów, wśród nich kilka, o których jest już głośno. To Ziembul (występował przez Kultem na jego ostatniej trasie koncertowej, Nieznany Wykonawca, Lyrre czy Hamulec.

Trzecia scenia powstała w zabytkowej cerkwi na terenie miasta. Tam wystąpi tylko pięciu wykonawców, a wśród nich głośny duet Kępiński/Kowalonek, który już za miesiąc wyda debiutancką płytę.

Podczas festiwalu przewidziane są też spotkania autorskie (m.in. z Jarkiem i Moniką Szubrychtami), kino festiwalowe i wystawy (m.in. płyt winylowych z firmy Pronit).

Festiwal w Cieszanowie potrwa od 17 do 19 sierpnia. Karnety w cenie 350 złotych, bilety jednodniowe po 130 zł

Dla Lecha Janerki będzie to drugi festiwalowy występ tego lata, a jedyny w sierpniu. Słynny muzyk od lat planuje wydanie nowej płyty, prawdopodobnie tej jesieni album ma być dostępny w sprzedaży.

Hasło CieszFanów Festiwal: Kobieta jest jak muzyka

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Muzyka popularna
Opole’24: Maryla Rodowicz nie wystąpi, nie ma problemu. Co z Kabaretonem?
Muzyka popularna
Lenny Kravitz uświetni finał Ligi Mistrzów na Wembley. Higieny życia uczył go Mick Jagger
Muzyka popularna
Światowa czołówka rapu w Polsce, czyli „Barbie world” na żywo
Muzyka popularna
Niebinarne Nemo z pomocą Polaków wygrywa Eurowizję
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Muzyka popularna
Dym i oblężenie finału Eurowizji. Protesty antyizraelskie w Malmö
Materiał Promocyjny
Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał