Depeche Mode zachowali się jak wielcy artyści. Album nazywa się „Pamiętaj o śmierci”, powstał po śmierci współzałożyciela i keyboardzisty Andy’ego Flechera, który nie zdążył usłyszeć żadnej nowej kompozycji, jednak piosenka nie jest mroczna jak wcześniejsze single. Na tle tytułu i wszystkich złych zdarzeń, to muzyka pełna dystansu - z lekką aurą melancholii, generalnie pogodna. Przypomina początki zespołu z przed czterech dekad.

Intrygujący jest teledysk. Widzimy srebrne główki drewnianych lasek przedstawiające czaszki. Laskami podpierają się zakapturzeni, ubrani w czarne płaszcze Dave Gahan i Martin Gore. Wchodzą na dach domu z perspektywą na Nowy Jork i zaczynają grać w szachy, jak w „Siódmej pieczęci” Bergmana, gdzie bohater gra ze śmiercią. W dalszej części ekpresjonistyczna scenografia przedstawia wojenne ruiny, jakich na wschodzie Europy coraz więcej. Muzycy śpiewają o tym, że będziemy znowu duchami.

Dwa z 33 koncertów w ramach trasy "Depeche Mode: Memento Mori World Tour 2023" odbędą się w Polsce. 2 sierpnia zespół wystąpi na warszawskim stadionie PGE Narodowy, a dwa dni później, 4 sierpnia, zagra w Tauron Arena Kraków.