W poniedziałek na twitterowym koncie Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej pojawił się wpis z tabelką zatytułowaną „Moje prognozy oscarowe”. Przy każdej z kategorii znalazł się aktor, film bądź twórca, który został uznany za zwycięzcę Oscara 2020 w konkretnej kategorii. Półtorej godziny wcześniej Akademia uruchomiła aplikację, w której można obstawić, kto zdobędzie statuetki podczas tegorocznej gali. W opublikowanej tabeli najlepszym filmem został „Parasite”, a reżyserem Sam Mendes odpowiedzialny za film „1917”.

Post spotkał się ze zdziwieniem i oburzeniem internautów, którzy zastanawiali się, czy profil padł ofiarą hakerów czy wpis zamieszczono celowo. 

Tabelka zniknęła juz z Twittera Akademii, ale jej zdjęcia wciąż znaleźć można w Internecie. „Zapraszamy fanów do dzielenia się z nami swoimi prognozami oscarowymi. Błąd, który pojawił się na naszym Twitterze mógł wyglądać, jakby pochodził z naszego konta. Ale tak nie było. Awaria już naprawiono. wygranych ujawnimy już w tę niedzielę” - wyjaśniono. 
92. gala wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego w Dolby Theatre w Hollywood. Wśród produkcji nominowanych w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy znalazło się między innymi „Boże ciało” Jana Komasy. Zachęcamy do śledzenia relacji z przyznania nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, którą będziemy prowadzić na rp.pl w nocy z niedzieli na poniedziałek.