Na plaży desantu, tuż przy wejściu do Portu Czerniakowskiego, w sobotę punktualnie o godz. 11 rozpocznie się piknik, w czasie którego zaprezentuje się Małopolska, woj. podlaskie i śląskie.

Będą degustacje regionalnych potraw i konkursy. Swoją ofertę zaprezentuje także Fundacja Marka Kamińskiego, która m.in. zaoferuje do picia... wodę z Wisły. Oczywiście przefiltrowaną.

Z kolei w samo południe ruszy dziesięciokilometrowy Bieg Wisły. Uczestnicy najpierw bulwarem dotrą do mostu Gdańskiego, przemieszczą się na prawy brzeg i pobiegną nad samą rzeką nowo otwartą praską ścieżką.

Czytaj

zyciewarszawy.pl

– Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się mecze kajak polo – zapowiada pełnomocnik prezydent miasta ds. Wisły Marek Piwowarski. – Te rozgrywki są widowiskowe. Rozpoczną się o  godz. 12.30 w Porcie Czerniakowskim.

W Wiosce Wikingów każdy będzie mógł postrzelać z łuku lub poćwiczyć rzut lassem.

Sobotni wieczór zakończy koncert. Wystąpi grający na ukulele (małych, czterostrunowych gitarkach) zespół Nasi Starzy, który przeniesie słuchaczy w sam środek polskich dancingów z lat 60. ubiegłego wieku. Zagra też cieszący się ostatnio dużą popularnością Projekt Warszawiak. Muzycy zaadaptowali klasyczne warszawskie piosenki, a ich wersja „Nie ma cwaniaka nad warszawiaka" Stanisława Grzesiuka bije na portalu YouTube rekordy popularności.

Z kolei w niedzielę większość imprez odbędzie się  na wodzie. Regaty rozegrają m.in. malutkie optymisty i potężne, dwumasztowe dzety. Tego dnia swoje umiejętności zaprezentują także ci, którzy pływają na skuterach wodnych, katamaranach, poduszkowcach czy deskach windsurfingowych. O godz.  14.40 przepłyną Smocze Łodzie.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Pokaz swoich możliwości  przygotowali  również  ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O godz. 16.30 odbędzie się wielki finał i zakończenie Święta Wisły – Parada Statków Żeglugi Śródlądowej.

– Chcemy, by impreza wiślana, której podstawą są rekreacja, sport i turystyka, miała także element kulturalny, dlatego  liczne promy będą kursować na Pragę, gdzie w ten weekend będzie Święto Saskiej Kępy – tłumaczy Piwowarski.

Koszt całej imprezy wyniesie  300 tys. zł. Wstęp wolny.

Warto tam być

W najbliższy weekend odbędzie się wiele imprez plenerowych.

—koz