Czytaj więcej:

Zaniewska stworzyła scenografię do kilkuset spektakli Teatru TV i programów telewizyjnych, filmów baletowych, spektakli teatralnych i operowych. Była współtwórczynią rozkwitu TVP w latach 70. ubiegłego wieku.

- Jeszcze za moich telewizyjnych czasów mówiono, że mam żelazną rękę – mówiła w 1998 roku „Rzeczpospolitej”. – To bardzo śmieszne, bo ja tak o sobie nie sądzę. Kiedy mi na czymś zależy, jestem po prostu konsekwentna.

Do telewizji trafiła w 1958 roku, jak twierdziła, przez przypadek i przez kolejne 23 lata pracowała w niej jako główny scenograf. Najwięcej spektakli, bo aż kilkadziesiąt, zrealizowała z mężem Mariuszem Chwedczukiem. Od początku działalności w telewizji współpracowała z polskimi firmami, zrobiła kilkanaście pokazów mody.

Była prezeską Fundacji Panda, działającej przy warszawskim ZOO, ponieważ zwierzęta uważała za niezbędne w świecie ludzi. Była współautorką wystawionego na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni musicalu „Z życia krawcowych musicalowych”. Wymyśliła i prowadziła teleturniej „Stawka większa niż szycie”. Była człowiekiem-instytucją o niezwykłej twórczej energii.