– Jan Kiepura, patron Mazowieckiego Teatru Muzycznego, był artystą nie tylko wybitnym, ale i wszechstronnym. Jego podejście do kunsztu wokalnego zawsze budziło podziw – mówi Alicja Węgorzewska, śpiewaczka i dyrektorka M-Teatru. Nieważne, czy były to arie czy występy na deskach scen operowych, role w filmach czy duety z małżonką, we wszystkim był perfekcjonistą. Bitwa Tenorów na Róże odnosi się do pięknej idei pojedynków artystycznych. Do bitew na głosy, czyli pojedynków talentów.

– Przygotowując turniej, chciałam, by Bitwa Tenorów nie tyko prezentowała piękne głosy młodych artystów, bo zależy mi, by promować artystyczną młodzież – kontynuuje Alicja Węgorzewska. – Chciałam też zwrócić im uwagę, że nie wystarczy dobrze śpiewać. Trzeba jeszcze mieć osobowość sceniczną, charyzmę i umieć, jak to czynił Kiepura, zdobyć serce publiczności To ona głosuje na artystę, przyznając mu róże.

W pojedynkowe szranki staną czterej tenorzy: Mikołaj Adamczak, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki i Hubert Stolarski.

W warszawskim Studiu im. Lutosławskiego usłyszymy operowe hity, piosenki filmowe oraz duety operetkowe z Grażyną Brodzińską, Alicją Węgorzewską, Marceliną Beucher i Kamilą Cholewińską-Lendzion. Zwycięzcę wyłoni publiczność. Każdy widz otrzyma różę, którą uhonoruje wybranego tenora.