Ostrzeżenie publiczne dotyczy produktu "Total Men" (opakowanie z 5 tabletkami) wyprodukowanego dla Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU i z datą minimalnej trwałości:  2022-03

W próbce produktu zbadanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność syldenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, także w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne (sildenafil to  lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji oraz w pierwotnym nadciśnieniu płucnym). Spożycie produktu może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Władze Wielkiej Brytanii poinformowały, że firma Gertix International nie jest zarejestrowana przez MHRA (brytyjski Urząd Regulacji Leków i Opieki Zdrowotnej), a podany na opakowaniu produktu adres nie istnieje. Zachodzi więc podejrzenie, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i jest niezgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Państwowa Inspekcja Sanitarna obecnie identyfikuje podmioty, które wprowadziły środek do obrotu i wycofuje go ze sprzedaży.

GIS zaleca, by nie  spożywać żadnej partii produktu "Total Men".