Ministerstwo zamieściło dzisiaj na swojej stronie internetowej komunikat, w którym informuje, że wysokość opłaty za wydanie interpretacji indywidualnej pozostanie na dotychczasowym poziomie i wyniesie 40 zł, niezależnie od tego, kto jest wnioskodawcą.

Przypomnijmy, że różnicowanie wysokości opłat za wniosek o wydanie interpretacji podatkowych przewidywał projekt założeń do ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa, o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Ministerstwo chciało, by wnioskodawcy, którzy znajdują się we właściwości tzw. dużych urzędów skarbowych płacili 1000 zł za wniosek o interpretację.

Dotyczyłoby to m.in. podatkowych grup kapitałowych, banków, zakładów ubezpieczeń, funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, przedstawicielstw przedsiębiorstw zagranicznych, podmiotów, dużych firm, które osiągnęły w ostatnim roku podatkowym przychód netto w wysokości przynajmniej 5 mln euro.

Jak czytamy w komunikacie resort odstąpił od swoich planów w wyniku uwag zgłoszonych podczas prac legislacyjnych nad projektem założeń oraz ustaleń stałego komitetu Rady Ministrów.

Czytaj też:

Wzrost cen interpretacji wzbudza kontrowersje

Nawet 1000 zł za interpretację podatkową

Zobacz

»

Dobra Firma

»

Podatki i księgi

»

W urzędzie skarbowym

»

Interpretacje podatkowe