Najbardziej drożały akcje firm brokerskich po tym, jak China International. Capital Corp. podwyższyła ceny docelowe dla tej branży. Zdaniem analityków tej firmy w ciągu 5-10 lat wartość chińskiego rynku akcji podwoi się.

Dziennik giełdowy „Securities Times” na pierwszej stronie pisze dzisiaj, że promowanie zdrowego rynku byka po pandemii jest ważniejsze dla gospodarki niż kiedykolwiek. Jego zdaniem dojrzały rynek finansowy jest też istotny w kontekście toczącej się batalii miedzy światowymi potęgami.

Chińskie media, jak przypomina Bloomberg, od dawna starają się prowadzić inwestorów w kluczowych dla rynku giełdowego momentach. W zależności od potrzeb zależało im na podbijaniu kursów akcji lub schładzaniu nadmiernie rozgrzanych nastrojów.

Wprawdzie silny rynek akcji byłby pozytywnym sygnałem świadczącym o odporności kraju na pandemie oraz pomógłby spółkom w pozyskaniu kapitału, ale jest też ryzyko powstania baniek spekulacyjnych, jak pięć lat temu, kiedy rynek załamał się po rajdzie finansowym długiem, ostrzega Bloomberg.