Nieco ponad dwa tygodnie zostały do rozpoczęcia gry giełdowej „Parkietu". Już teraz rozpoczęliśmy rejestrację oraz udostępniliśmy platformę gry w celu jej przetestowania czy opracowania strategii inwestycyjnej. Platforma jest dostępna pod adresem: gra.parkiet.com. Do zgarnięcia w tegorocznym, wakacyjnym Parkiet Challenge są nagrody finansowe i rzeczowe. W tym nagroda główna – 15 tys. zł – dla najlepszego wirtualnego inwestora, który znajdzie się w pierwszej dziesiątce I etapu i następnie zwycięży w finale we wrześniu. Dwie kolejne osoby wzbogacą się, odpowiednio, o 10 tys. i 5 tys. zł. Będziemy też wyróżniać najlepszych uczestników po każdym z czterech tygodni.

Pierwszy Parkiet Challenge odbył się w ubiegłym roku i był dużym sukcesem. Do gry przystąpili zarówno inwestorzy od lat związani z rynkiem, jak i ci, którzy dopiero zainteresowali się giełdą. Łącznie około 3,5 tysiąca osób.

W tym roku roku zasady gry są bardzo podobne jak rok temu. W I etapie, który potrwa od 3 do 28 sierpnia, uczestnicy będą mogli inwestować w spółki z WIG20 i mWIG40 (w zeszłym roku dostępne były akcje z WIG30). Do dyspozycji na start każdy otrzyma wirtualne 15 tys. zł. W finale zaplanowanym na wrzesień znajdą się najlepsi z I etapu. Wówczas paleta dostępnych instrumentów obejmie kontrakty terminowe.

Partnerami Parkiet Challenge 2020 są między innymi PKN Orlen (partner główny) i GPW w Warszawie (partner technologiczny, dbający m.in. o działanie i bezpieczeństwo platformy konkursowej).