Po dwóch godzinach wtorkowej sesji WIG20 zyskuje 1,15 proc., sięgając 2157 pkt. Na czele dużych spółek jest z Cyfrowy Polsat z 3,3-proc. zwyżką. Mocne dziś są też spółki finansowe. Na dole tabeli znajdziemy Grupę Kęty i Dino Polska. WIG20 powoli zbliża się do maksimów z poniedziałku. Wczorajsza sesja rozpoczęła się bardzo dobrze, ale z czasem kupujący osłabli, a ostatecznie WIG20 stracił 0,4 proc. W ciągu dnia zmieniło się nastawienie do banków. Z drugiej strony, o ile wtorkowa sesja zakończy się pozytywnym akcentem, będziemy mogli mówić o potwierdzeniu wsparcia, jakim jest szczyt z połowy października.

Na innych europejskich rynkach nastroje są raczej przeciętne. Niemiecki DAX zyskuje z rana 0,3 proc., natomiast francuski CAC40 trzyma się wczorajszego zamknięcia. Sesja w Azji z kolei kończyła się najczęściej zwyżkami tamtejszych indeksów. Najmocniejszy był koreański KOSPI, który finiszował 1,2 proc. nad kreską. Na czerwono świecił zaś m.in. Hang Seng, który od początku roku jest około 12 proc. na minusie.

Wtorek przynosi też umocnienie polskiego złotego – dolar chwilami kosztuje poniżej 4,12 zł, zaś euro wyceniane jest na 4,418 zł.