To ciekawy dzień dla krajowych inwestorów. Znamy już harmonogram oferty publicznej Huuuge, producenta gier na urządzenia mobilne. Przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych zacznie się 28 stycznia, z kolei debiut planowany jest około 19 lutego. Z kolei na giełdzie w Amsterdamie zadebiutował z sukcesem inPost. Cena sięgnęła 19 euro wobec 16 euro w ofercie.

Z kolei w gronie krajowych dużych spółek błyszczą dziś CD Projekt oraz Allegro. Producent "Cyberpunka 2077" wyceniany jest już na około 310 zł za walor, co oznacza ponad 3-proc. wzrost w porównaniu z ceną zamknięcia z wtorku. Z kolei Allegro zyskuje ponad 2 proc., do 76,7 zł za walor. Na zielono jeszcze JSW. Większość blue chips świeci jednak na czerwono. Słabo prezentują się m.in. PGE, LPP, Cyfrowy Polsat i Santander. Mimo to WIG20 zaczyna środową sesję od zwyżki o około 0,4 proc., skracając dystans do okrągłego poziomu 2000 pkt.

Na innych rynkach w Europie nastroje są mieszane, natomiast WIG20 jest jednym z silniejszych. Niemiecki DAX na otwarciu traci 0,4 proc. Przypomnijmy, że wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się lekkim wzrostem Nasdaq i nieznaczną zniżką S&P500.

Na rynku walut o poranku obserwujemy lekkie umocnienie dolara do złotego, do poziomu 3,74. Euro kosztuje 4,54 zł. Po zanotowaniu spadku zapasów surowca zwyżkuje ropa naftowa. Cena baryłki typu WTI przekracza 43 dolary.