Przez całą wtorkową sesję indeks blue chips świecił na zielono. W pierwszej połowie handlu przewaga byków była bardzo duża jednak kupujący opadli z sił pod koniec sesji. W ciągu dnia WIG20 zyskiwał nawet 1,9 proc. Finalnie wzrósł tylko o 0,25 proc., do 2246 pkt. Przez cały dzień najsłabiej prezentowały się najmniejsze spółki bowiem sWIG80 zakończył dzień 0,02 proc. pod kreską.

Wczorajszej sesji w USA inwestorzy nie będą mogli zaliczyć do udanych. Nasdaq stracił blisko 3 proc., S&P500 spadł o 1,7 proc., a Dow Jones Industrial spadł o 1,4 proc. Na dzisiejszej sesji w Azji również dominowały spadki.

Świeca z długim górnym knotem, która ukształtowała się na wykresie WIG20 po wczorajszej sesji sygnalizuje, że wyższe poziomy nie są jeszcze przez rynek akceptowane. Środowa sesja WIG20 otworzyła się z luką spadkową. W pierwszych minutach handlu WIG20 traci 1 proc., znajduje się na poziomie 2220 pkt i jest najniżej od blisko roku.

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym znajdziemy m.in. odczyt PKB w USA za IV kwartał oraz dane dotyczące zapasów ropy naftowej.