- Z niemal całkowita pewnością mogę powiedzieć, że historia z kryptowalutami będzie miała "zły koniec" - powiedział Buffett w wywiadzie w telewizji CNBC.

- Kiedy to się stanie oraz jak – tego nie wiem – dodał Buffett.

Według magazyny "Forbes" Warren Buffettt jest trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie a jego majątek to 85 mld dolarów. Niemal cały majątek znajduje się w funduszu inwestycyjnym Berkshire Hathaway. Firma, która istnieje od 1965 roku, jest największym światowym inwestorem. Jednak miliarder kategorycznie stwierdził, że w bitcoina i inne kryptowaluty jego fundusz nie będzie inwestował.

W 2017 roku roku Warren Buffett stwierdził, że bitcoin to„prawdziwa bańka".

Tymczasem prezes banku JP Morgan zmienia zdanie w sprawie kryptowalut.

Jamie Dimon jeszcze w ubiegłym roku stwierdził opinię, że „bitcoin to oszustwo". Teraz jednak w wywiadzie w telewizji FOX powiedział, że żałuje swojej zeszłorocznej zdecydowanej wypowiedzi. Pokreślił, że być może kryptowaluty maja przyszłość, ponieważ aż 30 proc. najmłodszych inwestorów zadeklarowało, że chętniej zainwestowałoby w bitcoiny niż obligacje i akcje. Dimon powiedział, że nawet jego córka kupiła dwa bitcoiny. - Zarobiła na nich i teraz myśli, że jest geniuszem – powiedział prezes JP Morgan.