Wartość tej inwestycji została określona na kilkaset milionów franków szwajcarskich i daje ona Deutsche Boerse dwie trzecie udziałów spółki. Transakcja ma zostać zamknięta w czwartym kwartale 2021 r.

Spółka Crypto Finance została założona w 2017 r. Oferuje dostęp do ponad 200 rodzajów aktywów cyfrowych. Zatrudnia 55 osób i ma biura w Szwajcarii oraz w Singapurze.

– Od początku naszym celem było budowanie mostów między nowym i starym światem. To dla tego jesteśmy podekscytowani tym, że połączymy siły z partnerem, takim jak Deutsche Boerse, który przynosi zaufanie, reputację oraz doświadczenie w tradycyjnej infrastrukturze rynków finansowych. W połączeniu z naszym wypróbowanym doświadczeniem w kwestii aktywów kryptowalutowych oraz związanymi z nimi technologiami, osiągniemy nasze cele o wiele szybciej. Razem pozwolimy tysiącom instytucji finansowych i profesjonalnych inwestorów w Europie na stałe wchodzenie w tą nową klasę aktywów, w sposób z którym są oni obeznani – twierdzi Jan Brzezek, prezes Crypto Finance.

Dwa miesiące wcześniej Deutsche Boerse wspólnie z Commerzbankiem zainwestowała w fintech 360X budujący wirtualny rynek dla aktywów cyfrowych związanych ze sztuką i rynkiem nieruchomości. – Crypto Finance perfekcyjnie uzupełnia nasze inwestycje w takie spółki jak 360X – zapewnia Thomas Book, członek zarządu Deutsche Boerse.