Nokia Siemens Networks
, produkująca sprzęt telekomunikacyjny spółka joint venture
Nokii
i
Siemensa
Aktualizacja: 14.04.2011 12:56 Publikacja: 14.04.2011 12:56
Nokia Siemens Networks
, produkująca sprzęt telekomunikacyjny spółka joint venture
Nokii
i
Siemensa
, ponawia próby sprzedania kontrolnego pakietu udziałów w firmie. Wycena spółki to około 4 mld dol. - pisze
"The Wall Street Journal"
, powołując się na źródła w spółce.
W grę wchodzi sprzedaż 51 proc. udziałów w firmie za ok. 2 mld dol. Obecnie Siemens i Nokia posiadają po 50 proc. NSN. Według źródeł, spółka nie rozmawia z inwestorami branżowymi, a próbuje zainteresować kupnem udziałów fundusze private equity.
Jeśli sprzedaż nie dojdzie do skutku, NSN będzie działać przynajmniej do 2013 r., kiedy kończy się porozumienie o spółce joint venture Nokii i Siemensa. Ich wspólne przedsięwzięcie od początku swojego istnienia nie bilansowało się finansowo.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Nokia Siemens Networks
, produkująca sprzęt telekomunikacyjny spółka joint venture
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Z najnowszego raportu dotyczącego dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych wyłaniają się optymistyczne wnioski. Inwestycje w IT idą w górę. Ale nadal jest dużo do zrobienia.
Rosyjskie przedsiębiorstwa metalurgiczne, chemiczne oraz kompleksu paliwowo-energetycznego (sektor FEC) nie poradziły sobie z narzuconym przez Kreml zastępowaniem importowanego oprogramowania rosyjskim. Nadal realizują ponad 98 proc. projektów z wykorzystaniem zagranicznego softu, głównie niemieckiego Siemensa.
Rosyjski wykonawca pierwszej tureckiej elektrowni jądrowej odłożył na czas nieokreślony oddanie jej do użytku. To efekt zerwania kontraktu na dostawy kluczowych urządzeń przez niemiecki Siemens Energy. Apele Ankary do kanclerza Niemiec nie pomogły.
Siemens Energy planuje zwolnienia w swojej hiszpańskiej spółce wiatrowej Siemens Gamesa. Prace ma stracić nawet 4,1 tys. osób czyli około 15 proc. składu osobowego. Firma zatrudnia także blisko 100 osób w swoim biurze w Gdańsku. Zwolnienia mają jednak ominąć Polskę.
Unijne firmy, omijając sankcje, dostarczyły przez Chiny sprzęt dla wartego pół miliarda euro projektu zakładów LNG jednego z bliskich Putinowi oligarchów. Wśród dostawców jest niemiecki Siemens, który oficjalnie wycofał się z Rosji.
Cargounit zakupił 30 lokomotyw Pesa Gama Marathon dla polskich klientów, wczesnej kupił Siemensy dla użytkowników w Niemczech i Rumunii.
Osiem niemieckich koncernów, w tym Siemens, VW i partner Gazpromu - Winetrshall Dea - domaga się od rządu RFN pieniędzy za straty poniesione w związku z wycofaniem się z rosyjskiego rynku. Pytanie brzmi: czy adresat tych roszczeń jest właściwy?
Joe Kaeser, prezes rady nadzorczej Siemens Energy nie ukrywa, że jego firma nadal współpracuje z Rosatomem. I broni takiej polityki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas