Reklama
Rozwiń

Sejm uchwalił ustawę ograniczającą prawo do azylu

Sejm uchwalił w piątek wieczorem ustawę wprowadzającą możliwość czasowego (na 60 dni) i terytorialnego ograniczenia przyjmowania wniosków o ochronę międzynarodową.

Publikacja: 21.02.2025 20:02

Sejm uchwalił ustawę ograniczającą prawo do azylu

Foto: PAP/Radek Pietruszka

dgk

386 posłów głosowało za przyjęciem ustawy, 38 było przeciwko, nikt nie wstrzymał się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Posłowie poparli poprawkę Polski 2050-Trzeciej Drogi, która zakazuje rozdzielania rodzin na granicy. Posłowie odrzucili kilka poprawek zgłoszonych przez klub Lewicy. W jednej chodziło o rozszerzenie grupy wrażliwej o wszystkich małoletnich, a nie tylko tych bez opieki. Grupa wrażliwa obejmuje przypadki wyjątkowe, w których Straż Graniczna nie będzie mogła odmówić przyjęcia wniosków o ochronę międzynarodową. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono