Zainteresowanie online parkami rozrywki wzrosło o 65 proc. w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ponieważ ludzie nie mogą się doczekać złagodzenia ograniczeń. Parki muszą przygotować się do ponownego otwarcia - i muszą również upewnić się, że są wysprzątane - ale ile to będzie kosztować? Najdrożej będzie to dla Chimelong Ocean Kingdom w Chinach - 17,8 miliona dolarów - wynika z wyliczeń portalu OnBuy.com, który wyliczył koszty czyszczenia dziesięciu największych parków rozrywki na świecie. Ogromny park o powierzchni 20,72 km2 w Zhuhai w Chinach organizuje liczne przejażdżki i pokazy, posiada też największe na świecie oceanarium. Dezynfekcja wymagałaby ponad 20,7 miliona chusteczek antybakteryjnych - to z pewnością kolejny dodatek do 5 rekordów Guinnessa, które dzierży park.

Na drugim miejscu jest Disney World Florida, który poniesie koszty wynoszące około 6,2 miliona dolarów  i zużycie 7,2 miliona chusteczek antybakteryjnych. Według badań ClearItWaste to prawie 30 razy drożej niż sprzątanie mieszkania rapera Drake'a przez cały rok. Ośrodki Disneya w Szanghaju, Paryżu i Kalifornii zajmują odpowiednio trzecie, czwarte i piąte miejsce. Szanghaj kosztuje około 3,4 miliona dolarów (3,8 miliona chusteczek), paryskie Magic Kingdom kosztowałoby właścicieli ponad 1,7 miliona USD - 2 miliony chusteczek, a Disneyland Resort w Kalifornii musiałby zapłacić 1,6 miliona euro (1,9 miliona chusteczek).

Universal Studios Hollywood zajmują szóste miejsce na liście kosztów: 1,455 mln dolarów, zużycie prawie 1,7 mln chusteczek. Siódme, Everland Resort w Yongin (Korea Południowa) miałoby zapłacić prawie 14 mln dolarów (1,6 mln chusteczek). Universal Orlando Resort na Florydzie - miejsce ósme - to niemal 1,3 mln dolarów i prawie 1,5 mln chusteczek. Dziewiąte miejsce zajął part Tokyo Disney Resort - nieco ponad milion dolarów  i 1,2 mln chusteczek.

Wreszcie z ponad 11 milionami odwiedzających rocznie, ostatnim, ale nie mniej ważnym parkiem jest Universal Studios w Osace w Japonii. Przygotowanie 130-akrowego parku kosztowałoby aż "tylko" 536 tys. dolarów i 622 494 ściereczek do czyszczenia.

W sumie koszt wyczyszczenia dziesięciu największych parków rozrywki na Ziemi to aż 36,4 mln dolarów i 42 mln chusteczek!