Jak poinformowała fundacja Równe Szanse należąca do Dariusza Michalczewskiego jest to kolejne prawomocne postanowienie Sądu Apelacyjnego w tej sprawie (wcześniej podobną decyzję wydał sąd w Krakowie). Od tej decyzji spółce FoodCare nie przysługuje już żaden środek odwoławczy. Obecnie jedynym producentem napojów Tiger na licencji Dariusza Tiger Michalczewskiego jest grupa Maspex. Były bokser związał się z tą czołową firmą spożywczą w Europie Środkowej pod koniec 2010 r. Wcześniej przez siedem lat współpracował z FoodCarem. Umowę z nim zerwał, bo ten przestał mu płacić za licencję.

- To bardzo ważna decyzja, ponieważ potwierdza jednomyślność sądów w tej sprawie. Bardzo optymistycznie nastawia nas do dalszej walki o moje prawa - mówi Dariusz Michalczewski. - Prawomocne postanowienia porządkują także sytuację w handlu. Oryginalne napoje Tiger na licencji produkowane przez spółki z Grupy Maspex Wadowice są obecne w coraz większej liczbie sklepów i ich sprzedaż dynamicznie wzrasta, co mnie niezwykle cieszy - dodaje.

W kwietniu Sąd Okręgowy w Krakowie wydał postanowienie, w którym zakazał Leszkowi Włodarskiemu, bratu prezesa FoodCare, wprowadzania do obrotu i reklamy produktów energetyzujących w opakowaniach wykorzystujących oznaczenie "Tiger", wyprodukowanych przez spółkę FoodCare.