Polsko-rumuńska wymiana prezesów w Orange

Liudmila Climoc, szefowa Orange Rumunia i Julien Ducarroz, prezes Orange Polska zamienią się rolami.

Publikacja: 23.05.2023 11:39

Julien Ducarroz powołany na prezesa Orange Polska

Julien Ducarroz powołany na prezesa Orange Polska

Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza Orange Polska powołała dziś na stanowisko prezesa zarządu spółki Liudmilę Climoc i od 1 września 2023 roku zastąpi ona na tym miejscu Juliena Ducarroz  – poinformował dziś notowany w Warszawie telekom w komunikacie giełdowym.

Czytaj więcej

Julien Ducarroz, prezes Orange Polska: Potrzebna aukcja 5G

Julien Ducarroz, prezes Orange Polska od 3 lat ma zmienić miejsce pobytu ze względów osobistych. 

- Po trzech latach spędzonych w Polsce z powodów osobistych wracam do Rumunii. Znam Liudmilę bardzo dobrze i jestem przekonany, że wraz z zespołem Orange Polska poprowadzi firmę na ścieżce dalszego zrównoważonego rozwoju - powiedział Julien Ducarroz  w komunikacie.

Liudmila Climoc

Liudmila Climoc

materiały prasowe

Liudmila Climoc dołączyła do Grupy Orange w 1998 r. W 2008 roku awansowała z dyrektorki sprzedaży i dystrybucji na prezeskę zarządu Orange Mołdawia, a od 2016 r. kieruje Orange Rumunia. Polska będzie trzecim rynkiem, na który będzie miała wpływ.  W Rumunii odpowiadała za budowę operatora konwergentnego i jego oferty. W 2021 roku za jej kierownictwa tamtejszy telekom przyspieszył realizację strategii, nabywając większościowy pakiet akcji Telekom Romania Communications (od greckiego OTE, kontrolowanego przez  Deutsche Telekom).

Rumunia była też pierwszym krajem w Grupie Orange, który uruchomił 5G. „Operator otworzył dwa laboratoria 5G w głównych miastach, które działają jako centra innowacji dla społeczności badawczej i startupowej, a rozwiązania Orange ICT przyczyniają się do rozwoju dużych projektów i do transformacji cyfrowej firm w Rumunii” – podał Orange Polska.

Czytaj więcej

Orange zarobił więcej dzięki smartfonom i nieruchomościom

Urodzona w 1975 roku, Climoc ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Mołdawii i ma tytuł Executive MBA programu Newport University USA/ProEra Moldova w latach 2011-2013.

Julien Ducarroz został prezesem Orange Polska 1 września 2020 roku. Pod jego kierownictwem firma ogłosiła i wdrożyła strategię .Grow oraz sprzedała  50 proc. udziałów w hurtowym operatorze światłowodowym Światłowód Inwestycje i uruchomił pierwsze w Polsce sieci kampusowe 5G u klientów.

- W trakcie swojej kadencji Julien z nawiązką zrealizował plan, który przedstawił obejmując stery w Orange Polska – zapewnia Maciej Witucki, przewodniczący rady nadzorczej Orange Polska.

Biznes
Na drogie auta nie brakuje chętnych
Biznes
Apple postawił na gogle zamiast bota. I zawiódł
Biznes
Branża nawozów mocno cierpi
Biznes
Mobilizacja przed aukcją 5G
Biznes
Spóźniony rachunek za telefon. Nawet 14,5 mln zł zaległości