Drukarka Zortrax M300 będzie dedykowana głównie klientom biznesowym. Maszyna przeznaczona jest do projektowania i prototypowania.

– M300 ma powiększone pole robocze, odpowiada na potrzeby klientów zainteresowanych wydrukami dużych modeli. Pierwsze komentarze jakie zebraliśmy po premierze urządzenia są bardzo pozytywne. M300 otwiera nam nowe możliwości rynkowe i na pewno jeszcze zwiększy naszą pozycję wśród liderów druku 3D – komentuje Rafał Tomasiak, prezes spółki Zortrax.

Jak informuje, M300 zostanie wyposażona w system podwójnych osi, co zwiększy dokładność ich prowadzenia. Systemy te w połączeniu z wysoką precyzją głowicy drukującej, mają zapewniać wysoką jakość i dokładność wydruków.

Zortrax to pierwszy polski projekt w serwisie crowdfundingowym Kickstarter, który zakończył się sukcesem z finansowaniem na poziomie około 180 tys. dol. W najnowszej edycji prestiżowego raportu SmarTech jest wymieniany wśród największych producentów drukarek 3D na świecie. Spółka stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorskie drukarki 3D, oprogramowanie oraz materiały do druku. Produkty Zortrax wykorzystywane są m.in. w medycynie, inżynierii i architekturze.