Reklama
Rozwiń

Peugeot Citroen skarży się na zastój

Drugi w Europie producent pojazdów zanotował w I półroczu zastój sprzedaży na świecie, bo dobry wynik w Europie został zniweczony spadkiem w Chinach

Publikacja: 12.07.2016 16:29

Peugeot Citroen skarży się na zastój

Foto: materiały prasowe

PSA Peugeot Citroen sprzedali po 6 miesiącach 1,54 mln pojazdów - osobowych i furgonetek, o 0,2 proc. mniej niż rok wcześniej i dał się wyprzedzić grupie Renaulta i Daci (1,57 mln).

- Chiny stały się rynkiem podobnym do zachodniego, nie jest w pełnym rozwoju, następują na nim zmiany. Musimy przystosować się do tych nowych warunków - stwierdził szef na Europę, Denis Martin. Konsumenci ze średniego segmentu rynku coraz chętniej kupują pojazdy sportowo-użytkowe chińskiej produkcji , konkurencyjne cenowo, co wywiera presję na producentów zachodnich.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Polskie start-upy bez pieniędzy, odbudowa Ukrainy i współpraca Paryża z Londynem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Pepco więcej sprzedaje i rusza ze skupem akcji
Biznes
102 przypadki konfiskaty prywatnych majątków w Rosji. Miliardy dolarów na wojnę
Biznes
Największy atak na Ukrainę, InPost z kolejnym przejęciem, Polska celem hakerów
Biznes
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja? Wojna w internecie się nasila
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama