Millenialsi to pokolenie osób urodzonych pomiędzy 1981 a 1997 r. Składa się na nich obecnie aż 9 mln Polaków, którzy stanowią blisko połowę osób w wieku produkcyjnym. Nie trudno zauważyć, że między nimi a tzw. pokoleniem X znajduje się przepaść. W odróżnieniu od swoich rodziców, wychowali się oni niemal całkowicie w świecie cyfrowym i nie wyobrażają sobie życia bez telefonu komórkowego czy internetu. Jak trafić do młodych ludzi i w pełni wykorzystać ich potencjał na rynku pracy?

- Millenialsi to są bardzo upodmiotowieni ludzie. W Stanach Zjednoczonych na przykład mają średnio sześć różnych prac zanim kończą 26 rok życia – mówi Kazimierz Stańczak.

- Są również osobami, które nie kierują się powierzchownym przekazem reklamowym, ale nawiązują relacje z markami. Mówimy, że najpierw muszą cię pokochać, żeby cię kupić – dodaje.

Inną cechą charakterystyczną dla młodego pokolenia jest chęć dzielenia się z innymi i pomagania potrzebującym. - Millenialsi mają dobre serce. Ponad 80 proc. z nich angażuje się w akcje charytatywne – podkreśla Stańczak. Firmy angażujące się w działalność dobroczynną są zatem lepiej przez nich postrzegane.

I najważniejsza rzecz – praktycznie nie rozstają się ze swoim telefonem. Są dzięki temu bez przerwy połączeni z internetem oraz dostępni na ulubionych serwisach społecznościowych.

Jak dotrzeć do Millenialsów? - Jest to trudne, ponieważ oni nie kierują się reklamą, lecz rekomendacjami na różnych porównywalnych stronach oraz opiniami swoich znajomych. Wydawanie dużych pieniędzy na przykład na telewizję nie przyniesienie zatem efektów, ponieważ jeśli Millensials w swoim gronie nie jest przekonany do marki, to nie kupi produktu – podkreśla Stańczak.

Młodzi ludzie nie muszą również posiadać rzeczy, żeby jej używać. Zamiast kupować dom wolą go wynająć. Nie mają potrzeby również posiadania samochodu czy roweru – wolą korzystać z wypożyczalni rowerowych czy aplikacji transportowych typu Uber.

- Cena dla millenialsów nie jest tak ważna. Przy wyborze produktu znacznie większe znaczenie mają dla nich relacje z marką, emocje związane z zakupem – dodaje Stańczak.

Autopromocja
Nowy numer już w sprzedaży

Skąd się wzięły igrzyska rzymskie?

ZAMÓW

Również na rynku pracy nie przykładają tak dużej wagi do pieniędzy. - Przy wyborze zawodu najważniejsze jest samospełnienie się. Chcą robić coś, w co wierzą – podkreśla.