Użytkownicy Serwis-paczkowy.pl mogą nadać przesyłkę o wadze do 30 kg za 19,82 zł brutto w opcji standard. Usługa skierowana jest do osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw, które nie posiadają podpisanych umów z firmami kurierskimi. Olsztyńska firma współpracuje z kurierami takimi jak: Kolporter, Opek oraz UPS.

- W wielu przypadkach koszt nadania przesyłki w Serwis-paczkowy.pl stanowi mniej niż połowę kwoty, którą trzeba by było zapłacić bezpośrednio u przewoźników - zachwala Rafał Łączkowski, przedstawiciel Serwis-paczkowy.pl.

Dodaje, że zaletą nowego serwisu jest ograniczenie do minimum formalności. Nie ma konieczności logowania się lub rejestrowania. Klient musi za to wypełnić specjalny formularz „Zamów kuriera”.

Platforma oferuje natychmiastowe płatności on-line. - Serwis- paczkowy.pl to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy są zabiegani i nie mają czasu, aby stać w długich kolejkach. Z nami każdy nada przesyłkę w zaledwie kilka minut – wystarczy tylko posiadać dostęp do internetu oraz drukarkę. Zlecone przesyłki doręczane są już następnego dnia roboczego – mówi Łączkowski.

Platforma planuje w ciągu pierwszego roku działalności zrealizować 50 tysięcy zamówień nadania przesyłki. W kolejnych latach przewiduje 10 procentowy wzrost liczby przesyłanych paczek. Docelowo Serwis- paczkowy.pl zamierza dostarczać ok. 250 tysięcy przesyłek rocznie, ale - jak przewidują jego twórcy - cel ten może zostać osiągnięty znacznie szybciej ze względu na silnie niedoinformowanie rynku odnośnie istnienia i dostępności tego rodzaju usług. W swojej strategii rozwoju, Serwis-paczkowy.pl planuje rozszerzyć również wachlarz oferowanych przez siebie usług o przesyłki zagraniczne oraz paletowe tak, by oferować pełny zakres usług logistycznych.

Obecnie w Polsce funkcjonuje zaledwie kilka platform kurierskich.