Inwestycja, której wartość sięga 150 mln euro podwoi moce produkcyjne w regionie i stworzy 400 miejsc pracy. Jak podkreślają w koncernie zakład obsłuży wzrost popytu na katalizatory, wynikający z surowych norm emisji spalin Euro 6.

Fabryka znajduje się na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina oraz dr Hans-Ulrich Engel, członek zarządu BASF.

Budowa zakładu o powierzchni 40 tys. mkw. zaczęła się w końcu 2012 r. Od ubiegłego miesiąca pracują już dwie linie produkcyjne. Na tym etapie zakład zatrudnia ponad 100 osób. Będzie jednak rozbudowany. Do 2016 r. uruchomionych zostanie dziesięć linii produkcyjnych katalizatorów spalin do samochodów osobowych i ciężarowych.

- Uruchomienie nowego zakładu jest ważnym uzupełnieniem naszej globalnej sieci wytwórczej - mówi Kenneth Lane, prezes działu katalizatorów BASF. Z kolei dr Joachim Meyer, dyrektor Centrum Biznesowego BASF na Europę Środkową, podkreśla, że inwestycja umocni pozycję spółki, jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań na rynki tego regionu.