Grupa Lux Med, której przychody po wzroście o 13 proc. w 2014 r. po raz pierwszy przekroczyły 1 mld zł, nastawia się na sport. W 2013 roku przejęła szpital Carolina Medical Center specjalizujący się w ortopedii i medycynie sportowej. Rok później została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Teraz rusza z  projektem Medycyna dla Sportu i Aktywnych, kierowanym zarówno do wyczynowców, jak i amatorów, którego Menadżerem został Robert Korzeniowski.

- Działamy w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej i mamy wszelkie kompetencje, by uruchomić unikalny na polskim rynku program Medycyna dla Sportu i Aktywnych. Wykorzystujemy bogate doświadczenia sportowców i najlepszych lekarzy specjalizujących się w medycynie sportowej. Współpracujemy z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej i mamy ambitne plany rozbudowy naszej infrastruktury z myślą o programie – do końca 2017 r zamierzamy prowadzić sześć specjalistycznych placówek Profemed – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Lux Medu.

Pierwsza ze wspomnianych placówek już działa. Przed kilkoma dniami została uruchomiona w Warszawie. W ramach programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych oferuje kompleksowe usługi z zakresu medycyny sportowej, począwszy od kwalifikacji do uprawiania aktywności sportowej (orzecznictwo sportowe), poprzez ocenę sprawności i wydolności, trening funkcjonalny i motoryczny, konsultacje specjalistyczne, kończąc na leczeniu i przywróceniu pełnej sprawności dzięki rehabilitacji.

- Z własnego doświadczenia wiem, jak ważna dla sportowców, ale również aktywnych amatorów, jest skoordynowana ścieżka leczenia i fachowe poradnictwo w zakresie profilaktyki. Dotychczas takie osoby często nie wiedziały, gdzie się udać w przypadku kontuzji lub wątpliwości. Lux Med, tworząc rozbudowaną sieć centrów leczniczo-rehabilitacyjnych, jest pionierem na polskim rynku, dlatego bardzo cieszę się, że uczestniczę w tym projekcie i mogę przyczynić się do kształtowania postaw prozdrowotnych Polaków – mówi Robert Korzeniowski, menedżer projektu Medycyna dla Sportu i Aktywnych.