Jarosław Makowski

Jarosław Makowski: Walka na słowa

Jeśli chcesz odzyskać swój kraj, musisz odzyskać swoją wspólnotę i język. Bo język to więcej niż krew.

Jarosław Makowski: Duda, Morawiecki, Gowin: Trzech tenorów prawicy

To jest bój nie tylko o reelekcję Andrzeja Dudy. To jest też wojna o to, kto będzie dominował ?po prawej stronie sceny politycznej – pisze samorządowiec Koalicji Obywatelskiej.

Makowski: Liderzy opozycji chcieliby być jak Kaczyński

Partie nie nadążają za przeobrażeniami dokonującymi się w świadomości społecznej. Dlatego ludzie, nawet obywatelsko zaangażowani, szczególnie mocno to dotyczy opozycji, unikają partii politycznych niczym diabeł święconej wody.

Makowski: Wymazać Tuska z rzeczywistości

Prezes Kaczyński chce zniszczyć III RP w zastępstwie Donalda Tuska, którego chce dopaść już od 2015 r. – pisze publicysta i polityk związany z Koalicją Obywatelską.

Makowski: Czy opozycja może wygrać z PiS?

Większość Polaków zadaje sobie pytanie: czy opozycja da radę wygrać jesienią z PiS?

Jarosław Makowski: Trudny zielony katolicyzm

Dlaczego, mimo nauki papieża Franciszka, wciąż wielu katolików podważa negatywny efekt zmian klimatu? – pyta publicysta, filozof i polityk Koalicji Obywatelskiej.

Wybory w USA: Powstrzymać neofaszystów

Już sam udział Donalda Trumpa w wyścigu o Biały Dom dla każdego myślącego i przyzwoitego Amerykanina musi być przykrym doświadczeniem. Pozostaje pytanie, czy dla większości obywateli USA – zastanawiają się publicyści.

Ostatni krzyk „białej Ameryki”

Ideały Ameryki przed prezydentem Trumpem mogą uratować Afroamerykanie i Latynosi – piszą publicyści.

Makowski: Przewrót w świecie wartości

Jeśli klasa średnia wycofuje się z życia publicznego, to w to puste miejsce natychmiast wchodzą inni aktorzy. Dziś są to rasiści i nacjonaliści – pisze publicysta.

Trump pożera republikanów

Pozbycie się Trumpa jest warunkiem, by republikanie zaczęli odbudowywać swoją partię. Choć oczywiście to także najkrótsza droga do przegranych wyborów – piszą publicyści.