Ola Kurowska

Arłukowicz zabiera najsłabszym

Minister zdrowia szuka pieniędzy na pakiet kolejkowy sięgając do kieszeni najsłabszych, czyli lekarzy POZ - pisze dr Krzysztof Łanda, specjalista ekonomiki zdrowia.

Bezpłatne EKG w KardioBusie

Mobilna przychodnia kardiologiczna rusza w rajd po Polskich miastach. W ramach kampanii 1000 serc wykona bezpłatne EKG u 70 osób dziennie.

Zombie promują transplantologię

Zrób coś dobrego, zanim zostaniesz zombie - takim hasłem portal Dawca.pl i telewizja Fox zachęcają Polaków do podpisania deklaracji dawcy organów. Na sygnatariuszy czekają na warszawskim Dworcu Centralnym.

Ćwierć miliarda złotych na leczenie cukrzycy

Tylko zmiany systemowe i właściwa edukacja powstrzymają epidemię cukrzycy w Polsce.

Zmiana urzędu skarbowego: został tydzień

Obok zwykłych urzędów skarbowych funkcjonują wyspecjalizowane, które obsługują dużych podatników. Firmy, które osiągnęły określony limit przychodów, do 15 października muszą złożyć zawiadomienie w tym zakresie.

Zbadaj wzrok na Dworcu Centralnym

Bezpłatne badanie wzroku będzie można wykonać w czwartek 9 października w hali głównej Dworca Centralnego. To prezent dla warszawiaków i podróżnych na Światowy Dzień Wzroku

300 tysięcy na naprawę dachów w Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju

SOS Wioska Dziecięca w Biłgoraju dostała 300 tys. zł na na remont dziurawych dachów

Zdążyć przed insuliną

Dr Marek Golatowski, diabetolog.

Impotencja i amputacje z powodu miażdżycy

Miażdżyca zbiera w Polsce coraz okrutniejsze żniwo. W 2012 r. w wyniku niedrożności naczyń krwionośnych amputowano nogi dwóm tysiącom osób

Zakażenie wirusowe czy bakteryjne

Choć antybiotyk z wirusem sobie nie poradzi, w wielu przypadkach nawet lekarzom trudno jest rozpoznać, czy pacjent cierpi na zakażenie wirusem czy bakterią.